Stabil piacvezetőként fordul rá 2026 második felére a Toyota – Toyota Kovács

A 2026-os év első felében 9.929 db-os forgalomba helyezéssel, 11,5%-os piaci részesedéssel ismét a Toyota bizonyult Magyarország legnépszerűbb autómárkájának. A márka ezzel minden idők legerősebb első félévét produkálta Magyarországon, amivel immár négy és fél éve őrzi vezető pozícióját az összesített személy- és kishaszonjármű piacon.

Az új autó kivonásoktól, azaz a vélhető re-export tevékenységtől tisztított piacon a Toyota részesedése az első félévben megközelítette a 13%-ot, ami közel 3 százalékpontos előnyt jelent a második helyezett márkával szemben.

A re-export aránya a teljes piacon továbbra is közelíti a 20%-ot, aminek vizsgálata nélkül bizonyos márkák és szegmensek teljesítménye kifejezetten torz képet mutathat a valós hazai keresletről.

A Toyota első féléves eredményei jól tükrözik a márka kiegyensúlyozott modellpalettájának erejét. Sikerének titka, hogy gyakorlatilag minden stratégiai jelentőségű piaci szegmensben dobogós vagy piacvezető modellel rendelkezik, ráadásul az idei évben 8 új, vagy modellfrissített járművel is megtorpedózza a piacot.

Magyarországi új személyautó és kishaszonjármű forgalomba helyezések
Márka2026 H1 (jan-jún) dbVS ’25 H12026 H1 Piaci rész.
1TOYOTA9 92916,1%11,5%
2FORD7 389-16,6%8,5%
3SKODA7 38725,9%8,5%
4NISSAN6 78886,1%7,8%
5SUZUKI6 207-16,5%7,2%
6VW6 1148,7%7,1%
7MERCEDES3 9609,4%4,6%
8BMW3 90919,0%4,5%
9KIA3 247-23,4%3,7%
10RENAULT3 024-1,1%3,5%
27LEXUS608-13,0%0,7%
Teljes piac86 69711,3% 

A megújult, immáron öntöltő hibrid hajtással is elérhető Toyota Aygo X első teljes értékesítési évében rögtön meghódította az A-szegmenst: 783 forgalomba helyezéssel és 71,6%-os piaci részesedéssel toronymagasan vezeti kategóriáját, közel hétszer annyi példányban talált gazdára, mint a második helyezett modell.

A B-szegmensben a Toyota Yaris tovább erősítette pozícióját: 608 eladással a második legnépszerűbb modell lett, miközben értékesítése 10,5%-kal nőtt egy olyan szegmensben, amely összességében 6,6%-os visszaesést mutatott.

A rendkívül népszerű B-SUV kategóriában a Toyota Yaris Cross ugyancsak a dobogó második helyén végzett: 1 789 darab értékesítéssel és 15,4%-os szegmens-részesedéssel továbbra is a magyar vásárlók egyik legkedveltebb kompakt szabadidő-autója, mely idén augusztustól megújult, „rácfelvarrott” formában lesz elérhető.

A Toyota B-SUV kínálata ugyanakkor tovább bővült: a tisztán elektromos Urban Cruiser már megérkezett a hazai piacra, új alternatívát kínálva a kategória vásárlóinak, és tovább erősítve a márka jelenlétét az egyik legfontosabb és leggyorsabban növekvő piaci szegmensben. A modern formavilágot fejlett elektromos hajtáslánccal, állandó összkerékhajtási lehetőséggel és kimagasló terepképességekkel ötvöző újdonság új vásárlói rétegek számára is vonzó alternatívát jelenthet.

A Toyota különösen erős teljesítményt nyújtott a kompakt személyautók (C szegmens) és kompakt SUV-ok (C-SUV szegmens) piacán is. A világ minden idők legnagyobb darabszámában értékesített személyautója, a Toyota Corolla közel hat évtizede számít etalonnak kategóriájában. A modell népszerűsége a hazai piacon is igazolódik: 1 728 db-os forgalomba helyezéssel és 32,4%-os piaci részesedéssel magabiztosan őrizte vezető pozícióját a C-szegmensben.

A modellcsalád SUV-tagja, a Toyota Corolla Cross további 823 új eladással erősítette a Toyota jelenlétét a kategóriában, míg a karakteres, koncepcióautókat idéző formavilágú Toyota C-HR 1 221 hazai forgalomba helyezéssel a C-SUV szegmens második legnépszerűbb modelljeként zárta az első félévet.

A három modell (Toyota C-HR, Corolla, Corolla Cross) együttesen 3 772 db  forgalomba helyezést ért el, ami jól szemlélteti a Toyota meghatározó szerepét a kompakt személyautók és SUV-ok hazai piacán. Kevés autógyártó mondhatja el magáról, hogy ugyanabban a méretosztályban egyszerre három, egymást kiegészítő modelljével is az élmezőnyben szerepel.

A Toyota modelloffenzívája ugyanakkor korántsem ért véget a kis és kompakt típusokkal. A márkakereskedésekbe már megérkezett az új Toyota RAV4, amely tovább erősíti a Toyota jelenlétét a rendkívül fontos D-SUV kategóriában. A kategóriateremtő RAV4 legújabb változata a hatodik generációba lépett öntöltő hidbrid, valamint az immár 100 km feletti elektromos hatótávra képes plug-in hibrid hajtáslánccal rendelhető. Ugyanebben a méretosztályban nagyot erősített a Toyota a tisztán elektromos kínálatával is, hiszen az év elején teljesen megújult Toyota bZ4X modellje júniustól már rendkívül tágas, kombi jellegű Touring változatban is elérhető.

Az új modellek bemutatásával a Toyota tisztán elektromos (BEV) kínálata 6 személyautó (Urban Cruiser, C-HR+, bZ4X, bZ4X Touring, Proace City Verso, Proace Verso) és 4 kishaszonjármű (Proace City, Proace, Proace Max, Hilux) modellre bővült.

Ezen modellekből az első félévben 340 db személyautó és 428 db kishaszongépjármű (összesen 768 db elektromos Toyota) került a hazai forgalomba. Ezzel a teljesítménnyel a Toyota bekerült a TOP10 hazai elektromos márka közé, a BEV kishaszongépjárműveknél pedig egyenesen a legnépszerűbb (!) márka lett.

A Toyota Professional kishaszongépjármű offenzíva a második félévben is folytatódik, hiszen az új generációs Hilux a már megérkezett tisztán elektromos változat mellett hamarosan mild-hibrid dízel meghajtással is elérhető lesz. Az első félév eredményei és az év második felében érkező újdonságok egyaránt azt jelzik, hogy a Toyota nemcsak megőrizni, hanem tovább erősíteni kívánja piacvezető szerepét Magyarországon, miközben a többirányú elektrifikációs stratégiájával továbbra is a vásárlók eltérő mobilitási igényeire kínál személyre szabott megoldásokat.